Pagal šį senovinį gydymo metodą, norėdami išlaikyti savo sveikatą, turite pasiekti visišką kūno, sielos ir proto harmoniją.
Ajurveda yra seniausia holistinio gydymo sistema, kuri naudojama net ir dabar, šiais laikais.
Dar įdomiau yra tai, kad Indijos žmonės teikia pranašumą ajurvediniam gydymui, palyginti su tradicine medicina, ir mokosi ajurvedos mokyklose ir universitetuose.
Be to, Pasaulio sveikatos organizacija savo kongrese Alma Ati 1977 m. oficialiai pripažino ajurvedą ir rekomendavo ją praktikuoti bei populiarinti.
Kol kūnas, siela ir protas funkcionuos darniai, tol žmogus išliks sveikas – tokia yra pagrindinė ajurvedos filosofija ir iš jos kilęs senovės Indijos gydymo metodas.
Viskas visatoje yra energijos persmelkta ir tarpusavyje susijusi, sako ajurveda.
Trys došos (tam tikros rūšies bioreguliatoriai), palaikančios kūną gyvą ir veikiantį, yra „pitta“, „kapha“ ir „vata“. Vatta reguliuoja kvėpavimą, kapha palaiko jėgą, o pitta – medžiagų apykaitą.
Jei jie yra suderinti vienas su kitu, mes jaučiamės puikiai.
Tinkama mityba, masažas, joga ir meditacija gerina mūsų savigydos gebėjimus.
Kasdienė senovinė savęs išgydymo procedūra vos per 10 minučių
Ryte – 6 min
Liežuvio valymas – 30 sekundžių
Išsivalę dantis, šepetėliu, liežuvio valikliu arba buku peiliu pašalinkite nuo liežuvio likusias apnašas. Kepenys, tulžies pūslė ir inkstai – tai organai, padedantys mūsų organizmui atsikratyti kenksmingų medžiagų.
Kaip šalutinis tam tikrų medžiagų apykaitos procesų produktas, ant liežuvio susidaro nuosėdos ir toksinai. Jei jų nepašaliname, po kurio laiko jie pradeda blokuoti energijos srautą organizme.
Naudokite sezamo aliejaus galią – 2 minutes
Išsivalę dantis ir liežuvį, dvi minutes skalaukite burną šaukštu sezamų aliejaus, išspjaukite ir nuplaukite šiltesniu vandeniu.
Sezamo aliejus apsaugo nuo dantų apnašų susidarymo, dantų ėduonies ir gingivito; jame gausu linolo rūgšties ir jis veikia prieš grybelius, bakterijas ir virusus.
Savimasažas – 3 min
Masažui reikės pirštinių, šilko arba minkšto šepetėlio. Masažuokite kiekvieną kūno vietą 10-20 kartų tokia tvarka: kaklą, nugarą, kiek galite, tada sukamaisiais judesiais patrinkite pečius, rankas ir pirštus.
Švelniai masažuokite viršutinę krūtinės dalį horizontaliais judesiais. Tada eikite į skrandį ir masažuokite jį iš viršaus į apačią ir iš kairės į dešinę.
Kitos yra šlaunys. Įtrinkite juos išorėje ir iš viršaus žemyn. tada pereikite prie kelių ir pėdų, masažuodami juos sukamaisiais judesiais.
Masažas gerina kraujotaką ir atkuria energiją. Ajurvedos specialistai tvirtina, kad kiekvienas odos segmentas yra susijęs su vidiniu organu, ir visi jie veikia daug geriau, o po masažo padidėja kraujotaka.
Dienos metu – 2 minutės:
Gerkite karštą vandenį - 30 sekundžių
Pusę litro vandens užvirinkite 10-15 minučių, supilkite į termosą ir tris kartus kas pusvalandį nusiurbkite. Dėl savo ypatingų energetinių savybių, virtas vanduo skatina virškinimą ir padeda pašalinti toksinus iš organizmo.
Praktikuokite atpalaiduojantį kvėpavimą – 2 minutes
Giliai įkvėpkite per nosį, palaikykite keletą sekundžių, tada iškvėpkite per nosį. Apie nieką negalvok; Jei jums sunku išsijungti, pagalvokite apie ką nors gražaus, paplūdimys, vėjas... problemos, pyktis ir baimė dažnai sukelia organų ligas.
Atsipalaidavimas taip pat padeda jums ir jūsų organams. Tokiu būdu mes skatiname savo smegenis gaminti endorfinus (laimės hormonus), kurie daro mus laimingus. Tačiau tai užtruks šiek tiek praktikos.
Vakare – 2 minutės:
Skatinkite virškinimą ir pagerinkite sapnų kokybę – 2 min
Įkaitinkite šiek tiek sezamo aliejaus. Kelis lašus įmasažuokite į skrandį, o po to visu delnu švelniais sukamaisiais judesiais pagal laikrodžio rodyklę masažuokite skrandį.
Tada pamirkykite rankšluostį šiltame vandenyje ir laikykite ant skrandžio, kol atvės. Galiausiai nuvalykite skrandį. Šis švelnus masažas skatina virškinimą, skatindamas žarnyno susitraukimą, taip išsprendžia nemigos problemą, kuri atsiranda dėl prasto virškinimo.
Taip paprasta, bet taip galinga. Kodėl nepradėjus rytoj?